Očista dočista

Spracované podľa knihy Revoluce v léčení nemocí, H. R. Clarc, Fontána 2000.

PREČISTENIE TELA
Vaše ústa by nemali obsahovať žiadne kovy a baktérie, preto si najprv nechajte opraviť chrup; amalgamové plomby môžu značne zaťažovať vašu pečeň.
Vyčistenie tráviaceho traktu A) a obličiek B) môžete spraviť aj samostatne – bez C). Pred čistením pečene C) vždy zaraďte prečistenie obličiek, inak hrozí ich preťaženie!

A) vyčistenie tráviaceho traktu
Ráno rozmiešame v 250 ml teplej vody 1 lyžičku Psyllia. Chvíľu počkáme, pokial Psyllium trochu nabobtná, a obsah vypijeme. Zároveň rozmiešame 1 lyžičku Francúzského ílu v pohári vody. Večer íl v pohári opäť premiešame a obsah vypijeme. Túto očistnú kúru aplikujeme po dobu 10 tich dní.

B) prečistenie obličiek
1.krok: reďkovka biela – DAIKON – alebo japonskú reďkovku (môžu byť aj iné reďkovky, napr. čierna, červená, ale účinok je menší).
Nastrúhanú reďkovku zaliať pol litrom vriacej vody, chvíľu nechať luhovať a hneď čo najteplejšie vypiť (čo znesieme). Tuto kúru môžme robiť aj samostatne, maximálne však 1 x za 4 týždne.

2.krok: týždenný preplach obličiek – 2 1/2 polievkovej lyžice koreňa púpavy s vňatou naparíme 1 litrom vriacej destilovanej vody a necháme 10–12 minút luhovať.
Scedíme a rýchlo vypijeme (asi behom 1/4 hodiny) na lačno v dobe medzi 17.–19. hodinou. Takto robíme iba jeden týžden, s jedným dňom prestávky uprostred. Po skončení prejdeme ku kroku 3.

3.krok: vezmeme 100 g vňate zlatobyľu, 50 g kvetu vresu, 50 g vňate stavikrvu vtáčieho, 25 g brezového listu, 25 g listu alebo koreňa zeleru.
Štyrikrát denne zarovnanú polievkovú lyžicu zmesi sparíme v 250 ml vriacej vody a ponecháme 10-12 minút luhovať. Scedíme a nesladené podáváme mezi jedlom. Aplikujeme do spotrebovania 250 g zmesi.
Alebo namiesto toho Ľadvinový čaj nebo Ľadvinové kvapky od firmy Grešík. Pokiaľ sa rozhodnete pre kvapky, nezabudnite na dostatečný príjem vody.

C) pečeňová kúra
Aplikujte ju pokiaľ možno pri ubúdajúcom mesiaci, čistíte se lepšie a nehrozí,že vám bude zle.

1.krok: podpora funkcie pečene: 100 g vňate repíku, 50 g koreňa púpavy s vňaťou, 50 g vňate stavikrvu vtáčieho, 25 g vňate čakanky, 25 g kvetu nechtíku lekárskeho.
Štyrikrát denně jednu kopcovitú čajovú lyžičku zmesi sparíme 150 ml vriacej vody a 10-12 minút luhujeme. Scedíme a podávame nesladené medzi jedlami. Celodenná dávka sa môže pripraviť do termosky. Pijeme do spotrebovania 250 g zmesi. Súčastne podávame trikrát denně pred jedlom jednu čajovú lyžičku zmesi mletého semena pestreca mariánskeho + hroznového cukru 1:1. Nepripravujeme väčšiu zásobu ako na niekoľko málo dní; mleté semeno rychle žltne.
Alebo miesto toho všetkého Pečeňový čaj nebo Pečeňové kvapky od firmy Grešík.

Nie je možné vyčistiť pečeň bez toho, aby ste zničili prítomné parazity. Vylúčili by ste iba malé množstvo kamienkov a cítili by ste sa stále zle. Preto pred tým, ako sa pustíte do následujúcej pečeňovej očisty, aplikujte najmenej týždeň každodenne prístroj Zapper. www.zappertechnology.sk/

2.krok: pečeňová očista (odstránenie žlčníkových kameňov): doporučuje sa robiť v čase, keď ubúda mesiac, inak vám môže byť v priebehu kúry zle.

14:00 Po druhej hodine nejedzte ani nepite, inak se budete cítiť zle.
Pripravte si Glauberovu teplú soľ (síran hořečnatý) – rozmiešajte 4 lyžice v 8 dcl vody. Jedna dávka je 2 dcl. Roztok uschovajte v chladničke.

18:00 Vypite 1. dávku (2 dcl) teplej vody. Môžete pridať 1/8 lyžičky vitamínu C pre zlepšenie chuti. Soľ môžete zapiť niekoľkými dúškami čistej vody.
Vytiahnite z chladničky (aby sa zahriali) pol hrnčeka olivového oleja a jeden velký alebo dva malé ružové grapefruity (aby ste dostali 170 – 190 ml šťavy).

20:00 Vypite druhý pohár soli. Od druhej ste nejedli, ale aj tak nebudete cítiť hlad. Časové rozloženie kúry je velmi dôležité, uvedené časy by ste mali dodržovať plus mínus desať minút.

21:45 Nalejte 125 ml olivového oleja do pollitrovej nádoby s viečkom (na zaváranie). Vymačkajte do iného pohára grapefruit/y a odstráňte dužinu. Mali by ste získťt 170 – 190 ml šťavy. Šťavu prilejte do olivového oleja. Zavrite nádobu viečkom a zatrepte.
Teraz navštívte WC (raz alebo viackrát, aj keby ste sa mali omeškať na dávku o desiatej). Dbajte však na to, aby ste sa omeškali maximálne o 15 minút.

22:00 Vypite pripravený nápoj z olivového oleja a grapefruitovej šťavy. Môžete piť cez širokú slamku, niekomu to ľlahčí prehĺtanie. Pri pití pokiaľ možno stojte. Dávku vypite do 5 minút (starší a chorí do 15 minút). Ihneď si choďte ľahnúť; čím skôr si ľahnite, tým viac kameňov opustí vaše telo. Ľahnite si na chrbát s hlavou mierne zdvihnutou na vankúši. Predstavujte si, čo sa odohráva vo vašej pečeni. Najmenej 20 minút zostaňte v absolútnom kľude. Môžete cítiť žlčové kamienky, ako sa posúvajú žlčovodmi. Vďaka teplej soli vám to nebude spôsobovať bolesť.

Ráno po prebudení – nie skôr ako o 6:00 vypite tretiu dávku teplej soli. Pokiaľ je vám nevoľno, počkajte s pitím soli. Môžete si ľahnúť naspäť do postele.

O dve hodiny neskôr: vypite štvrtú (poslednú) dávku soli a môžete sa vrátiť do postele.

O ďalšie dve hodiny neskôr sa môžete najesť. Začnite ovocnou šťavou. Za pol hodiny môžete jesť ovocie a za ďalšiu hodinu môžete zjesť bežné (aj keď ľahké) jedlo. Pri večeri by ste sa mali už cítiť zdraví.


Ako ste boli úspěšní? Ráno počítajte s hnačkou; pátrajte po vylúčených žlčníkových kameňoch. Hľadajte najskôr zelené kamienky, ktoré sú potvrdením, že sa nejedná iba o zbytky jedla. Iba žlč z pečene má hráškovo zelenú farbu.
Zdôrazňujeme, že pred očistou pečene by ste si mali prečistiť obličky a zbaviť sa všetkých parazitov, inak sa po kúre môžete cítiť 1 – 2 dni chorí.
Pre zvýšenie účinku je vhodné 1.deň od 14tej hodiny zahrievať pečeň termoforom až do nočných hodín.
Väčšina ľudí potrebuje vyčistiť pečeň najmenej 5 - 7 krát, kedy už žiadne zelené kamienky neodchádzajú a máte pečeň čistú ako kojenec.
Minimálny odstup mezi jednotlivými očistami pečeňe doporučujú 14 dní; na druhú stranu kamarátka Katka mala ostré bolesti v pravom podrebrí. Lekári jej našli kameň v žlčníku a hneď ju objednali na operáciu. Behom 3 týždňov aplikovala pečeňovú očistu 4 krát a tesne pred operáciou sa nechala znovu vyšetriť. Aké bolo prekvapenie odborníkov, keď kameň v žlčníku už nebol. :-)

Prejem vám zo srdca radostný život v čistom tele.